Michał Piróg | WWF Poland

Michał PirógCharyzmatyczny człowiek o wielkim sercu zaangażowany od lat w walkę o ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt, a także w zmienianie nieekologicznych nawyków Polaków. Wielokrotny honorowy ambasador największej globalnej kampanii Godzina dla Ziemi WWF, a także kampanii przeciwko nielegalnemu handlowi zagrożonymi gatunkami. W prezencie dla przyjaciela na Święta wybrał niebanalny prezent, jakim jest symboliczna adopcja z WWF – adopcje.wwf.pl. Dla ochrony przyrody jest gotów przeżyć prawdziwe katusze i przyjąć niemal każde wyzwanie. To przyjaciel życia na Ziemi, na którego zawsze możemy liczyć!
 
	© WWF Polska
Michał Piróg już od lat wspiera działalność WWF Polska
© WWF Polska
W marcu 2010 roku, już po raz trzeci Michał Piróg zaangażował się w akcję Godzina dla Ziemi WWF, której celem jest zachęcenie ludzi na całym świecie do gaszenia świateł o jednej porze. Poprzez tą symboliczną akcję WWF zachęca do oszczędzania energii na co dzień. W dniu Godziny dla Ziemi Michał Piróg, wraz z Urszulą Dudziak i przedstawicielami WWF pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie rozdawał warszawiakom energooszczędne świetlówki w zamian za tradycyjne żarówki.
 
W ramach Godziny dla Ziemi WWF zorganizował także konkurs dla uczniów na najlepszy plakat związany z akcją. Michał Piróg odwiedził zwycięską szkołę i poprowadził dla dzieci specjalny kurs tańca.

Więcej na temat konkursu

Dwukrotnie (w 2008 i 2010 roku) Michał Piróg wziął udział w promocji najważniejszego raportu diagnozującego stan środowiska naszej planety: „Living Planet Report WWF”. Zachęcał ludzi do tego, aby zmierzyli swój ślad ekologiczny na WWF.pl i w ten sposób dowiedzieli się, jak dużo zasobów naturalnych Ziemi potrzebują, aby zaspakajać swoje codzienne potrzeby. Dzięki temu Polacy mogli dowiedzieć się, jaki wpływ mają ich codzienne decyzje na losy Ziemi.
Michał Piróg wielokrotnie brał udział w spacerze charytatywnym ECCO Walkathon. Fundusze, które pozyskuje dzięki przechodzonym przez siebie kilometrom przekazuje fundacji WWF.