Martyna Wojciechowska | WWF Poland

Martyna WojciechowskaNasza wieloletnia honorowa ambasadorka. Zaangażowała się w szereg naszych kampanii społecznych i fundraisingowych, w tym w kampanię 1%.
To między innymi dzięki jej wsparciu tysiące Polaków podpisało się pod apelem o ochronę Wirungi – najstarszego parku narodowego w Afryce, przed odwiertami naftowymi. W wyniku tej globalnej kampanii WWF koncerny Total i Soco wycofały się z tego wyjątkowego obszaru. Martyna pomaga WWF Polska chronić polskie rysie, w tym rysie nizinne, których zostało zaledwie 40. Wyła z nami dla swoich ukochanych wilków i promowała wspólnie z nami akcje edukacyjną „Nie mów do mnie misiu” szerzącą wiedzę o żyjących w Polsce niedźwiedziach i ogromnym dla nich zagrożeniu jakim są nieroztropni turyści i niezabezpieczone śmietniki. Martyna wkracza do akcji zawsze wtedy, kiedy jakiś rzadki lub zagrożony gatunek czy też unikalne przyrodniczo miejsce potrzebuje pomocy.
 
 
	© WWF Polska
W 2015 roku Martyna Wojciechowska została uhonorowana statuetką Gwiazdy Dobroczynności za wspieranie działalności fundacji WWF Polska.
© WWF Polska
 
	© WWF Polska/ W.Milczewska