Nasze działania | WWF Poland

Nasze działaniaPodstawowym narzędziem kampanii jest interaktywny wortal internetowy, dzięki któremu nie tylko ambasadorzy kampanii, ale także my wszyscy możemy stworzyć własny dekalog ekologiczny. Każdy kto odwiedzi stronę sos.wwf.pl może zapoznać się z zestawem ekologicznych zobowiązań i zdecydować, które chce wprowadzić w życie. Dokonując prostych zmian w codziennym życiu, możemy pomóc ratować środowisko zarówno w Polsce jak i na świecie.

Kolejnym elementem kampanii jest program telewizyjny z udziałem 12 znanych osób, które na własne oczy zobaczyły jaki jest realny i bolesny wymiar problemów ekologicznych, które dla nas, Polaków, często wydają się być abstrakcyjne. Program składa się z 8 odcinków, zostanie wyemitowany na antenie TVN w terminie od 30 października do 18 grudnia 2011 roku, w każdą niedzielę ok. godz. 15:30.

Patricia Kazadi i Michał Piróg odbyli podróż do Indonezji, aby u samego źródła przekonać się jak wygląda problem międzynarodowego nielegalnego handlu zwierzętami i artykułami pochodzenia zwierzęcego. Mimo, że jest on zabroniony, kwitnie na wielką skalę

W kolejnym odcinku został poruszony problem nielegalnej wycinki lasów. Warto jednak wiedzieć kto i jakie ponosi za to konsekwencje. Lasy tropikalne są nie tylko zielonymi płucami świata, ale także domem dla ponad połowy gatunków roślin i zwierząt na Ziemi. Tylko w lasach tropikalnych na Borneo i na sąsiedniej Sumatrze żyją orangutany. Tam właśnie dotarli aktorka Anna Dereszowska i znany kucharz Pascal Brodnicki.

W Afryce kolejna para uczestników programu, Magdalena Różczka i Mateusz Damięcki, przekonała się, że sprawa malejących zasobów wody dotyczy całego świata. Dwójka aktorów gościła w jednej z wiosek w północnej Ghanie, gdzie społeczność zmaga się z ogromnym deficytem wody.

Rafa koralowa w Belize jest drugą co do wielkości na świecie. Jej wyjątkowe piękno przyciąga nurków, a spragnionych wypoczynku uspokaja malowniczy widok plaż i błękit oceanu. Jednak plaża, na którą dotarli Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski, raczej przypomniała wysypisko śmieci niż tę ze zdjęć w katalogu wycieczek.

Prezenterka pogody w TVN Meteo Agnieszka Cegielska i dziennikarz TVN 24 Jakub Porada dzięki wyprawie do Indii dowiedzieli się jak nieuczciwe firmy z USA i Unii Europejskiej podrzucają elektrośmieci krajom rozwijającym się.

Agnieszka Maciąg i Piotr Najsztub odwiedzili Malediwy – wyspy koralowe położone na Oceanie Indyjskim. Mieszkańcy tego uroczego regionu świata są bezpośrednio dotknięci problemem globalnych zmian klimatu. Co roku powierzchnia wysp kurczy się w wyniku podnoszącego się poziomu oceanu.

Wszystkie odcinki programu „s.o.s. DLA ŚWIATA” można obejrzeć na stronie wortalu sos.wwf.pl.

Producentem programu tv jest WWF Polska, producentem wykonawczym TVN S.A.Kampania "SOS dla świata" jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.