Discovery Polska nakręci film dla projektu Energia odNowa | WWF Poland

Discovery Polska nakręci film dla projektu Energia odNowaOpublikowano 29 listopad 2016
Discovery Polska wygrało przetarg na produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego oraz serii odcinków serialu edukacyjnego w ramach projektu Energia odNowa.
© WWF Polska

Discovery Polska wygrało przetarg na produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego oraz serii odcinków serialu edukacyjnego w ramach projektu Energia odNowa. Zarówno film jak i serial dokumentalny podejmować będą temat szansy rozwoju Polski jako kraju przyjaznego dla klimatu, o czystym powietrzu. 25 listopada br. została podpisana umowa między Discovery Polska, a Fundacją WWF Polska, która jest stroną koordynującą projekt Energia odNowa.


„Nasze badania wskazują, że zdecydowana większość obywateli widzi zasadność prowadzenia polityki klimatycznej w Polsce. I mają rację. Istnieją jednak obawy, że na ochronę środowiska Polski nie stać. Nic bardziej mylnego. Razem z naszymi partnerami chcemy pokazać, nie tylko w filmie, ale również w całej kampanii, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii połączonych z efektywnością energetyczną i innowacjami typu elektryfikacja pojazdów czy inteligentne sieci, może przynieść ogromne korzyści ekonomiczne, zdrowotne, środowiskowe, ale również zapewnić bezpieczeństwo energetyczne oraz zrównoważony rozwój kraju” – mówi Tobiasz Adamczewski z WWF Polska.

Premiera filmu planowana jest na maj 2017 roku. Natomiast odcinki serialu dokumentalnego będzie można zobaczyć na antenie Discovery jesienią 2017 r.

„Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania w tak ważny projekt.  Idea stojąca za tym przedsięwzięciem jest nam niezwykle bliska, tym bardziej, że jako Discovery współpracujemy już z WWF na poziomie globalnym.  Cieszymy się, że nasz zespół produkcyjny będzie mógł wykorzystać swoje międzynarodowe doświadczenie i pokazać zagadnienia ochrony środowiska w zupełnie innowacyjny sposób" - dodaje Jacek Szymczyk, Ad Sales Director, Discovery Polska.

Film wyreżyseruje Łukasz Bluszcz, reżyser i scenarzysta programów i filmów dokumentalnych dla Discovery, BBC czy Al Jazeera English - m.in. Przystanek Bieszczady, Chopin Reloaded, Był Bunt. Za produkcje odpowiedzialna jest firma filmowo-producencka VisionHouse.

 
Discovery Polska wygrało przetarg na produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego oraz serii odcinków serialu edukacyjnego w ramach projektu Energia odNowa.
© WWF Polska Enlarge